logo

SON DAKİKA

İş adamı Hayrettin Tartar'ın 1 Mayıs Mesajı

is-adami-hayrettin-tartarin-1-mayis-mesaji-1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de emeğe verilen değerin ve gösterilen saygının sembolü olarak en önemli dayanışma günlerinden biri özelliğiyle kutlanmaktadır.
30 Nisan 2013 Salı 00:10

 Ülkemiz; mevcut siyasi istikrara duyulan güven ortamı ile gerek evrensel gerek serbest piyasa ekonomisinde uygulanan politikalarla her geçen gün büyüyen, güçlenen ekonomisi, ulusal ve uluslararası arenadaki güçlü siyasi duruşuyla, dünyada sayılı ülkeler arasında yerini almıştır.

Ekonomimizin günden güne güçlenerek günümüz seviyesine ulaşmasında en büyük paya bu alanda çalışan işçi ve emekçilerimiz sahiptir. Ekonominin bel kemiği olan işçi, emekçi ve tüm çalışanlarımızın daha iyi çalışma ortamlarında çalışabilmeleri ve yaşam standartlarının dünya seviyesinde çok daha iyi düzeylere getirilebilmesi hepimizin en büyük hedeflerindendir.

Bizler insana değer veren, emeğe saygı duyan ve alın terini kutsal gören birlik ve dayanışma ruhunu yüzyıllardır yaşatan büyük bir medeniyetten geliyoruz. Bizler biliyor ve inanıyoruz ki ekonominin temel unsuru olan insan emeğine gereken önemin verilmesi aynı zamanda gelişmiş ve kalkınmış ülkelerin medeniyet seviyelerinin de bir göstergesidir.

Ülkemizin daha kalkınmış, daha üretken hale gelmesinde emekçilerin alın teri ve emeği bulunmaktadır. ''Emekçi kardeşlerimizi çok önemsiyoruz ve takdir ediyoruz. Üretimin ana ögelerinde olan emekçi kardeşlerimizin haklarının korunması noktasında iktidarımız her zaman emekçilerimizin yanında olmuştur'.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün anlamına uygun, insan onuruna yaraşır bir şekilde, kardeşlik duygularıyla, huzur, güven ve barış ortamında kutlanmasını temenni ederim. İşçi, emekçi ve tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun.

Bilindiği üzere Siirt Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine çok az bir süre kaldı. 5 Mayıs günü gerçekleştirilecek Oda seçimlerin de mutlaka bu şehrin sanayicisine, işadamına, esnafına layık bir şekilde geçecek. Huzurlu bir ortamda, yoğun katılımlı bir şekilde üyelerin tercihlerini sandıklara yansıtmaları Siirt için çok önemlidir. Ticaret ve Sanayi odası 10 yıl önce küçük bir odada tek bir daktiloyla hizmet veriliyorken, Güven Kuzu'nun başkanlığa gelmesiyle yepyeni bir binaya taşındı. Bunu gözardı etmemek lazım.Bölgemiz için güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. Bu vesileyle Başkan Güven Kuzu'ya güvencimiz tam ve kendilerine başarılar dileyerek tekrar kazanması Siirt için büyük bir kazanç olacaktır.


Haber okunma sayısı: 3239

Haberin etiketleri:

hayrettin tartar

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR Tüm Yorumlar

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

SİİRT - Hava Durumu

SIIRT

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı