logo

SON DAKİKA

Mamedi Aşireti Abbas Alış İçin Bir Araya Geldi

mamedi-asireti-abbas-alis-icin-bir-araya-geldiŞirvan'da Ak Parti'den İl Genel Meclisi aday adayı olan Abbas Alış seçim startını verdi.
24 Aralık 2013 Salı 21:57

 Siirt'te bir pastanede Mamedi aşiretinin bütün bireylerini bir arada toplayan Alış, toplantıya Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ali İlbaş ve Ak Parti İl Başkanı Nihat Yumuk'u da davet ederek kamuoyuna birlik ve beraberliklerini gösterdi.

Düzenlenen toplantıda Mamedi Aşiretleri adına açıklamayı yapan Savcı Esen Abbas Alış'ın etrafında kenetlendiklerini söyledi.

Esen: "Mamedi aşireti olarak Abbas Alış'a koşulsuz destek veriyoruz. Bugün burada toplanmamızın amacı adayımıza tam destek verdiğimizi kamuoyuna duyurmaktır. Mamedi aşireti yıllardır İl Genel Meclisine aday olmamıştı. Bu dönem Abbas Alış aday olarak seçimlere girmiştir. Şirvan’da AK Parti’den adaylık noktasında ismine hiç kimsenin ‘hayır’ diyemeyeceği, vatandaş nezdinde iyi bir intibaya sahip. Aday olunması halinde, dürüst hizmet anlayışı ve hoşgörüsüyle Şirvan'ı dört koldan kuşatacak potansiyele sahip. ” dedi.

Mamedi aşiretinin önde gelen bütün bireylerini bir arada toplayan Alış, köylerinden, evlerinden toplantıya gelen yaşlı ve genç ayırımı yapmaksızın herkese teşekkür etti.

Alış:” 30 Mart 2013 seçimlerinde Şirvan'da İl Genel Meclisi’ne aday adayı olarak katılıyorum. Allah’ın izniyle sizlerin bana olan güveninize layık olacağım. Şirvan halkının bana büyük bir teveccühü var. Siirt'te büyük bir nüfus potansiyele sahip olan Mamedi Aşiret'inin oylarının tamamı bana geleceğini sizleri burada gördüğümden anlıyorum. Zaten ben sizlere güvenerek siyasete atıldım.”dedi.

Şirvan’da İl Genel Meclisi seçimlerine aday adayı olarak katılan Abbas Alış, Mamedi aşiretine güvenerek seçime girdiğini ifade etti.

Mamedililerden ‘Hep destek, tam destek’ birliğini gören İlbaş, “Bu birlik ve beraberlik oldukça aşamayacağınız engel yoktur” dedi.

Gördüğü sevgi ve ilgi karşısında oldukça şaşıran İlbaş, “İşte AK Parti’yi AK Parti yapan bu sevgidir. Biz bu sevda ile yola çıktık. Bu sevdanın adına Türkiye dedik, Siirt dedik, Şirvan dedik. Tam 11 yıldır aynı aşk ve ciddiyetle yolumuza devam ediyoruz. Abbas Alış kardeşimiz, Ufku geniş, vizyon sahibi. Son derece alçak gönüllü, cesur, enerjik biri. Şirvan'da İl Meclis Üyeliği için kamuoyunda haftalardır zikrediliyor. En azından bu işin hakkını verecek bir isim…Kendine güveni de tam… hakkında hayırlısı olsun.” ifadelerini kullandı.
Haber okunma sayısı: 9856

Haberin etiketleri:

abbas alış, şirvan, siirt, ak parti

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.

YORUMLAR Tüm Yorumlar

  • tam destek

    Misafir: Abbas beyi destekliyoruz hakkında hayırlısı olsun . 25 Aralık 2013 21:08

  • kerim

    Misafir: Abbas gibi bir adayın şirvan ilçemizde aday olması şirvan için bir şans merkez için bir kayıptır umarım onun için hayırlısı neyse o olur 08 Ocak 2014 09:52

  • siktir gitttt

    Misafir: kendi gibi 3 5 çakal bulmuş biz mamedileri katmayın lan içine 06 Haziran 2014 20:53

DİĞER HABERLER

SİİRT - Hava Durumu

SIIRT

KÖŞE YAZARLARI

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı